SPOMINSKA PRIREDITEV V STRUNJANU

Občina Piran, OOZB za vrednote NOB Piran in Krajevna skupnost Strunjan so v petek, 24. 3. 2017 v Strunjanu pripravili spominsko prireditev v spomin na tragični dogodek, ki se je zgodil leta 1921, ko so strunjanski otroci postali prve žrtve fašističnega nasilja. Slavnostni govornik je bil prof. dr. Egon Pelikan.

V nadaljevanju si lahko preberete njegov govor.

SPOMINSKA PRIREDITEV V STRUNJANUSPOMINSKA PRIREDITEV V STRUNJANUSPOMINSKA PRIREDITEV V STRUNJANUSPOMINSKA PRIREDITEV V STRUNJANUSPOMINSKA PRIREDITEV V STRUNJANU