PREDSTAVITEV DRUŠTVA TIGR PRIMORSKE V POSTOJNI

V postojnski Vojašnici barona Andreja Čehovina, smo se danes, 20. 5. 2017 udeležili Dneva odprtih vrat in predstavili delovanje Društva TIGR. Bili smo deležni velike pozornosti.

Na panojih društva TIGR-a je predstavljena zgodovina Primorske od požiga Narodnega doma do naših pomembnih ljudi, ki so se uprli genocidni politiki tedanje fašistične italijanske vlade. Ker ni nič v šolskih učbenikih, ena cela generacija ne pozna naše zgodovine med obema vojnama in o NOB, razen tistih, ki so jim doma v krogu družine pripovedovali o svojih družinskih prednikih, ki so bili v organizaciji TIGR-a in v partizanskih vrstah za osvoboditev domovine tuje nadvlade.

Bruna Olenik - podpredsednica društva