DVIG SLOVENSKE ZASTAVE V PARKU SVOBODE V SEŽANI

V parku Svobode v Sežani smo danes, 23. 6. 2017 z ostalimi veteranskimi in domoljubnimi organizacijami izvedli "učno uro zgodovine". Dijaki Gimazije Sežana in ostali udeleženci so prisluhnili opisu dogajanj pred 26 leti na tem območju. Takrat so slovenski miličniki in pripadniki Teritorialne obrambe Slovenije z ramo ob rami z usklajeno akcijo obranili suverenost na našem ozemlju. Odločnosti in spretnosti vodilnih se imamo zahvaliti, da pri tem ni bilo človeških žrtev. Dogajanja je podrobno opisal takratni komandir Postaje Milice Sežana Boris Gradič.