PROGRAM PRIREDITEV "BAZOVICA 2018"

Objavljamo okvirni program prireditev Bazovica 2018.

1. Tiskovna konferenca v Trstu: sobota, 1. 9. 2018, ob 11.uri v Narodnem domu v Trstu, Ulica Filzi 14, prostori NŠK v pritličju stavbe.

2. Trst: sreda, 5. 9. 2018, ob 18.00 uri Srečanje: Cerje-pomnik braniteljem slovenske zemlje.

Tržaško tiskovno središče v Trstu, Trg Oberdan 7.

Spregovorili bodo: Marko Klavora (Goriški muzej, Nova Gorica), Ariana Suhadolnik (Zavod Miren Kras), Miha Pogačar (generalni sekretar Društva TIGR Primorske).

Moderator srečanja: Milan Pahor.

3. Bazovica

• Bazovica, spomenik padlim junakom, četrtek, 6.9. 2018, ob 6.43 uri Recital mladih Kluba TIGR Primorske.
  • Trst, pokopališče pri Sv. Ani, četrtek, 6.9. 2018, ob 11.00 uri Spominska slovesnost (govor, zbor, polaganje vencev).

Nagovor: Štefan Čok (zgodovinar). Nastop: ŽPZ Ivan Grbec.

Častna straža: taborniki Rodu Modrega vala.

Zbirno mesto: ob 10.45 pred glavnim vhodom na pokopališče.

• Bazovica, župna cerkev, četrtek, 6.9. 2018, ob 20.00 uri Maša zadušnica, daruje župnik Žarko Škerlj;

nagovor: Marko De Luisa (predsednik rajonskega sveta);

nastopa MePZ Lipa iz Bazovice, pevovodja Tamara Ražem.

4. LJUBLJANA – KRANJ, petek, 7. 9. 2018

• Ljubljana, Kongresni trg, rektorat univerze, ob 13.00 uri - Pozdrav, nagovor, zbor, recitacije, polaganje vencev.

Nastopi: Združeni moški pevski zbor (Devin-Nabrežina), pevovodja Herman Antonič.

Nagovori: publicist Vili Prinčič (predstavnik odbora) in Savin Jogan (Društvo TIGR Primorske)

Govor: rektor Univerze v Ljubljani.

Recital: člani Kluba mladi TIGR.

Častna straža.

• Kranj, Prešernov gaj, ob 16.00 uri - Pozdrav, govor, zbor, orkester, recitacije, polaganje vencev.

Nastopajo: Združeni moški pevski zbor (Devin-Nabrežina), pevovodja Herman Antonič, Pihalni orkester Mestne občine Kranj in dijaki Gimnazije Kranj.

Nagovori: župan Mestne občine Kranj in deželni poslanec Igor Gabrovec

Častna straža: taborniki Rodu Modrega vala in taborniki iz Kranja.

5. BAZOVICA, sobota, 8. 9. 2018, ob 20.00 uri Taborni ogenj tabornikov in tabornic Rodu Modrega vala iz Trsta in Gorice v bližini spomenika na gmajni pri vasi Bazovica.

6. BAZOVICA, nedelja, 9. 9. 2018

• Spominski planinski pohod – start ob 10.00 uri “pri Kalu” v Bazovici. Organizator: Planinski odsek ŠZ Sloga s sodelovanjem SPDT in SK Devin.
  • Osrednja spominska slovesnost, pri spomeniku v Bazovici, ob 15.00

Pozdrav, govora, kulturni program, častna straža, praporščaki, polaganje vencev.

Kulturni program izvajajajo:

Tržaški partizanski pevski zbor Pino Tomažič, vodi Pia Cah.

Godbeno društvo Prosek, kapelnik Ivo Bašič.

Ples: Daša Grgič.

Režija: Elena Husu.

Povezovalca prireditve: Jasmina Gruden in Lorenzo Zuffi.

Pozdrav: Milan Pahor, predsednik odbora za proslavo

Govora: dr. Pierluigi Sabatti, novinar, pisatelj, predsednik Novinarskega krožka v Trstu in prof. Tatjana Rojc, senatorka, književnica

Častna straža: taborniki Rodu Modrega vala in skavti SZSO.

7. MEDNARODNI ODBOJKARSKI TURNIR za pokal BAZOVIŠKI JUNAKI v ženski in moški konkurenci.

Prireditelj: ŠZ Sloga pod pokroviteljstvom ZSŠDI.

• sobota, 22. 9. in nedelja, 23. 9. 2018 - Ženski turnir v telovadnici Ervatti pri Briščikih.

Sodelujejo: ŽOK Vital Ljubljana (Slovenija), ŽOK Novo mesto (Slovenija), ŽOK Grobničan (Hrvaška), Združena ekipa Zalet (Italija).

• sobota, 22. 9. in nedelja, 23. 9. 2018 - Moški turnir v telovadnici v Repnu.

Sodelujejo: ŠZ Sloga Televita (Italija), OK Fužinar Ravne (Slovenija), MOK Rovinj (Hrvaška), VBK Kelag Worther See

Klagenfurt-Celovec (Avstrija).