DR. MILICA KACIN WOHINZ JE PREJELA ZOISOVO NAGRADO ZA ŽIVLJENJSKO DELO

Znanstvena svetnica Milica Kacin Wohinz je svoje raziskovalno delo posvetila zgodovini Primorske, posebno uporu proti fašizmu. Svoja dela je objavila v številnih znanstvenih člankih in v več znanstvenih monografijah v katerih je predstavila primorske Slovence in istrske Hrvate pod italijansko zasedbo 1918 - 1920, njihovo dejavnost v rimskem parlamentu ter primorski upor proti fašizmu v letih 1920 - 1941.

Vse čestitke v želji po še nadaljnjem sodelovanju.

DR. MILICA KACIN WOHINZ JE PREJELA ZOISOVO NAGRADO ZA ŽIVLJENJSKO DELO