Slovesnost in pohod po Tigrovski spominski krožni poti

V nedeljo, 9. junija 2019, je v Ocizli potekala spominska slovesnost in 19. pohod po Tigrovski spominski krožni poti. Posvečena sta domoljubom tega kraja, ki so se v letih 1933 – 1940 pred drugo svetovno vojno uprli fašizmu z izvajanjem različnih protifašističnih akcij. Domačini tako ohranjajo spomin na organizacijo TIGR.

Na spodnji povezavi si lahko pogledate video zapis spominske slovesnosti, kjer sta nagovora in slavnostni govor zajeti v celoti.

Video, spominska slovesnost

Slovesnost in pohod po Tigrovski spominski krožni poti