Prijateljski obisk društev v Srbiji

Člani društva TIGR Primorske smo v dneh od 6. 3. do 8. 3. obiskali člane društva Logarska dolina v Pančevu in člane društva Slovencev Kula v Vršcu. Srečali smo se tudi s našimi prijatelji, člani Subnor iz Vršca, Kovina in Kikinde.

Ob obisku smo se skupaj s predstavniki omenjenih društev in lokalnih oblasti, poklonili žrtvam vseh vojn. Ob pogovoru smo predstavili zgodovino Primorskega antifašizma in delovanja društva TIGR Primorske.
Predstavniki društev so nam predstavili svoje delovanje, ki je dobro organizirano, aktualno in predvsem zanimivo tudi za mlajše člane. Z velikim zanimanjem so spremljali naše predstavitve in poudarili potrebo po nadaljnjem sodelovanju.

Predsednik odbora Subnora, Vršac Zvonko Starc nam je s svojimi sodelavci predstavil dejavnost društva in predvsem njihovo vpetost v lokalno okolje. Pozitivno smo bili presenečeni nad njihovimi programi, ki privlačijo zanimanje članstva in predvsem mladih, tudi najmlajših.

Naš obisk je bil objavljen tudi v medijih. Predsednica OE društva TIGR Primorske, Bernarda Dodič je za Radio Banat podali tudi intervju, ki ga lahko poslušate s klikom na spodnjo povezavo:

Ob koncu dneva smo bili gosti Udruženja Slovenaca Logarska dolina - Pančevo. Predsednik društva Josip Weber nam je s sodelavci predstavil njihovo delovanje v Domu kulture v Kovinu. Direktor doma Milivoj Grčič nam je predstavil dejavnost doma kulture in izrazil pohvalo predstavitvi našega delovanja in predvsem prikazu nastanka in delovanja narodnoobrambne organizacije TIGR. Po ogledu krajšega filma o delovanju organizacije TIGR smo nadaljevali z resnično prijateljskim pogovorom in sklenili, da bomo s takimi srečanji nadaljevali. Ob tem bi se v imenu društva TIGR Primorske zahvalil vsem, ki so s svojim prispevkom omogočili da smo preživeli lepe dneve v druženju s prijatelji. Pričakujemo, da se bodo nekateri njihovi člani udeležili prireditve Priključitve Primorske matični domovini, septembra v Ankaranu.

Na koncu pa še iskren pozdrav "SMRT FAŠIZMU-SVOBODA NARODU" in srečno prijatelji.

Miha Pogačar
Generalni sekretar društva TIGR Primorske