Predsednik Društva TIGR Primorske poslal čestitke Borisu Pahorju

Spoštovani g. Boris Pahor

V imenu Društva TIGR Primorske vam ob prejemu dveh najvišjih državnih priznanj Republike Slovenije in Republike Italije iskreno čestitam. Predvsem se nam zdi plemenita vaša gesta, da svojo nagrado simbolno namenjate žrtvam koncentracijskih taborišč ter da ste s pokončno držo in avtoriteto pisatelja mednarodnega slovesa dosegli, da se je vedenje o ugotovitvah Poročila mešane slovensko – italijanske zgodovinske komisije razširilo v sam vrh italijanske politike.

Želim vam še veliko trdnega zdravja in vas toplo pozdravljam,

Gorazd Humar

Predsednik Društva TIGR Primorske