Bazovica, 6. 9. 2020 ob 6.43

Ob zori, natanko ob uri, ko so pod streli padli štirje bazoviški junaki, smo se jim poklonili z recitalom mladih in s praporom Društva Tigr Primorske.

Popoldan pa je bila na bazovski gmajni komemoracija, na kateri so govorniki eden za drugim sporočali, kako pomembno je prepoznati in ovrednotiti dogodek izpred 90 let. Dejanje fašistov na eni strani in žrtovanje junakov na drugi. Prireditev je bila izjemno čustvena, kajti bolečina slovenstva v teh krajih je še vedno živa in le vtrajanje na svojih okopih, spoštovanje domovine in svojega jezika bo omogočilo preživetje slovenskega naroda nasploh.