73. obletnica priključitve Primorske - Ankaran 2020

Letošnja slovesnost ob 73. obletnici priključitve Primorske k matični domovini se je zaradi trenutnih razmer s covid-19 žal odvijala v povsem drugačni obliki. Potekala jev Ankaranu brez publike, prisotni so bili le praporščaki in postroj čete Slovenske vojske. Med praporščaki je bil s praporom Društva TIGR Primorske tudi Bojan Orešnik.

Program prireditve je bil preplet dogajanja na dvorišču vojašnice 430 mornariškega diviziona Slovenske vojske na Jadranski cesti v Ankaranu, videli smo posnetke nastopajočih na različnih lokacijah v ankaranski občini ter arhivske posnetke zgodovinskih obdobij Primorske in njenih ljudi.

Slavnostna govornica je bila Majda Širca.

Organizatorja prireditve sta bila Občina Ankaran in ZB NOB Ankaran.