Slovesnost v Kućibregu

Zaradi koronavirusa je letos odpadla tradicionalna skupna slovesnost borcev iz treh držav Hrvaške, Slovenije in Italije, ki jo vsako leto pripravljamo v Kućibregu v spomin na veliko bitko in hude žrtve v skupnem boju partizanov vseh treh narodnosti Istre proti izredno močnim nemškim enotam v začetku novembra leta 1944.

Delegacija, v kateri so bili župan Mestne občine Koper Aleš Bržan, predsednik ZZB Slovenije Marjan Križman in vodja ZB Koper Vojko Vodopivec, je položila ob spomeniku padlim tovarišem v Kućibregu venec v imenu občin, Zveze borcev, veteranov in Društva TIGR Primorske OE Slovenska Istra.

Delegacije so posamično položile cvetje tudi na grobu v Hrvojih.