Vse od Društvu

Virgil ŠČEK

Virgil Šček, rojen 1. januarja 1889 v Trstu , umrl 6. junija 1948 v Ljubljani, je bil sin Kraševke Vincencije Šček, rojene Kante in očeta Josipa doma iz Vipave. V družini je bilo osem otrok. Virgil je najprej hodil v vrtec v Rojanu, nato v nemško ljudsko šolo in kasneje na nemško nižjo realko.V Gorici je nato obiskoval višjo realko in leta 1909 opravil zrelostni izpit. Šolanje je nadaljeval na trgovski šoli v Gradcu in med letoma 1910 in 1914 študiral bogoslovje v Gorici. Leta 1914 je bil posvečen v duhovnika.

stran 1 od 25