Video prispevki o društvu TIGR

Odkrito o 90. obletnici ustanovitve Tigra

Posnetek si lahko ogledate tudi na RTV 4D tukaj.

TIGR, devetdeset let kasneje

Posnetek si lahko ogledate tudi na RTV 4D tukaj.

Leta 1927 je nastala organizacija TIGR, krik mladih ljudi proti ideologiji, ki je postala in ostala sinonim razčlovečenja in uničevalnosti ter svoj vrh dosegla v grozotah druge svetovne vojne. Zgodba organizacije in usode njenih članov so še danes spomenik časom, ki jih nočemo živeti nikoli več. Zato pa je treba ohranjati spomin. In zato tokratni Panoptikum posvečamo tem štirim črkam, ki so bile pred devetdesetimi leti združene v kratico s specifičnim pomenom; v kratico, ki je ne smemo pozabiti. Za okroglo mizo bodo tokrat sedeli Marta Verginella, Savin Jogan, Branko Marušič in Bojan Godeša.

Strunjan, 23. 3. 2018 - svečanost

Posnetek si lahko ogledate tudi na Youtube tukaj.

Slovesnost na Lokvah

Posnetek si lahko ogledate tudi na Youtube tukaj.