Polaganje cvetja na spominsko obeležje

Delegacija Društva TIGR Primorske je 6. septembra položila cvetje na spominsko obeležje, ki je v Semedeli pri Kopru, na mestu,  kjer je bila nekoč mučilnica koprskih zaporov,  v katerih so bili mučeni tudi bazoviški junaki.

Polaganje cvetja na spominsko obeležje             Polaganje cvetja na spominsko obeležje

Društvo je bilo ustanovljeno 21. maja 1994 v Postojni. Društvo TIGR Primorske je rodoljubno društvo. Kot pove daljša različica imena, smo člani zavezani negovanju rodoljubnih tradicij, ki slonijo na izročilu TIGR-a. Prizadevamo si za čim večjo ozaveščenost javnosti o pomenu in vlogi antifašizma na Primorskem med obema vojnama in delovanju TIGR-a: o njegovi dejanski vlogi na Primorskem in njegovem prispevku za priključitev Primorske matični domovini.