Poklon tigrovcem na Hribu svobode

Na ilirsko bistriškem so se 31. oktobra pri glavnem spomeniku TIGR na Hribu svobode poklonili prekomorcem in vsem tigrovcem, ki so bili v društvu in imeli veliko vlogo na samem začetku ustanavljanja.

Obiskali so tudi Vojka Čeligoja, ta je društvu zaželel še nadaljnje dobro delovanje.

Poklon tigrovcem na Hribu svobode Poklon tigrovcem na Hribu svobode

Društvo je bilo ustanovljeno 21. maja 1994 v Postojni. Društvo TIGR Primorske je rodoljubno društvo. Kot pove daljša različica imena, smo člani zavezani negovanju rodoljubnih tradicij, ki slonijo na izročilu TIGR-a. Prizadevamo si za čim večjo ozaveščenost javnosti o pomenu in vlogi antifašizma na Primorskem med obema vojnama in delovanju TIGR-a: o njegovi dejanski vlogi na Primorskem in njegovem prispevku za priključitev Primorske matični domovini.