Slovesnost Društva TIGR Primorske na Mali gori bo 14. 5. 2022

Kot vsako leto se bo tudi letos Društvo TIGR Primorske na Mali gori nad Ribnico spomnilo dogodkov, ki so se tam zgodili 13. maja 1941, ko so tri tigrovce Ferda Kravanja, Antona Majnika in Danila Zelena napadli štirje italijanski karabinjerji in trije domači orožniki, kolaboranti italijanskega okupatorja.

Slovesnost bo potekala v soboto 14. maja 2022 ob 11. uri pri samem spomeniku na Mali gori ob prisotnosti častne straže Slovenske vojske. Takoj po polaganju vencev bo v neposredni bližini spomenika ob 11. 30 organizirana društvena slovesnost s krajšim kulturnim programom. Slavnostni  govornik bo bivši predsednik Društva TIGR Primorske dr. Savin Jogan. Položen bo tudi venec pred spomenik Antona Majnika v Ribnici.

Po slovesnosti je predvideno družabno srečanje za člane Društva TIGR Primorske in povabljene goste v lovski koči v Ribnici. Podrobnejši spored prireditve bo objavljen naknadno.