Dušan Puh praznuje 100 let

V sredo, 30. 11., je Dušan Puh praznoval svoj 100. rojstni dan.

Dušan Puh se je rodil v Velikih Laščah kot drugi od štirih otrok materi gospodinji in očetu krojaču. Z družino so se leta 1932 preselila v Ljubljano, kjer je obiskoval prvo realno državno gimnazijo na Vegovi ulici. Leta 1941 se je priključil OF, junija 1942 je bil interniran v Gonars, kjer je ostal do razpada Italije. Sodeloval je v 1. Soški brigadi kot obveščevalni oficir, nato pa kot politkomisar v Istrskem odredu. Leta 1949 se je preselil v Ljubljano, delal v političnem oddelku korpusa, bil je politkomisar vojne bolnice, ob delu je študiral pravo. Leta 1952 so ga za leto in pol poslali v vojaško-politično šolo v Beograd na tečaj komandantov polka, leta 1955 pa je bil kot aktivni oficir upokojen pri komaj 32 letih. Še istega leta se je preselil v Portorož in se zaposlil kot višji referent na sodišču v Piranu. Leta 1957 je diplomiral in bil izvoljen za sodnika okrajnega, 1961 pa okrožnega sodišča v Kopru. Leta 1967 je dal odpoved, postal je uspešen odvetnik in tako deloval do leta 1999. V Portorožu je bil ves čas družbeno aktiven. (Vir: Obrazi slovenskih pokrajin) O njem je bila posneta tudi dokumentarna oddaja. Še vedno ohranja svoj kritičen pogled do politike, veliko bere, piše, telovadi, plava, se sprehaja ob obali v Portorožu.

V imenu Društva TIGR Primorske vam spoštovani Dušan iskreno čestitam in vam želim vse dobro!

Gorazd Humar, predsednik Društva TIGR Primorske

Dušan Puh praznuje 100 let

Dušan Puh, vir fotografije časopis DELO

Dokumentarna oddaja o Dušanu Puhu. RTVSLO. avtor: Janez Lombergar. Dostopno na povezavi: https://365.rtvslo.si/arhiv/spomini/174622217