OBISK PRIREDITVE V VILLORBI IN KONCERT PZ "PINKO TOMAŽIĆ" IZ TRSTA

Občina Villorba - Trevizzo organizira prireditev v spomin na ustreljene domoljube v "Drugem tržaškem procesu".Ustreljeni so bili 15.decembra 1941 na Opčinah in pokopani v kraju Villorba pri Trevizu.V spomin na te dogodke je pred letom Obćina Villorba v sodelovanju z krajevnim zgodovinskim društvom postavila spomenik in priredila spominski simpozij.Tega  se je udeležili takrat tudi predsednik društva TIGR Marjan BEVK in  član upravnega odbora društva ter vodja OE Trst dr.Miran DOLHAR.Na spominskem simpoziju so predstavili delovanje društva in se zahvalili za ohranjanje spomina na ustreljene domoljube.

Za obisk proslave in koncerta PZ "Pinka TOMAŽIČA" iz Trsta je Odbor ANPI iz Trsta v sodelovanju z OZB za vrednote NOB iz Sežane organiziral avtobusni prevoz iz Sežane.Odhod avtobusa je iz Sežane v soboto 17.10.2015 ob 08.15 izpred avtobusne postaje v Sežani.Po prihodu v VILLORBO bodo organizatorji organizirali ogled lokalnih znamenitosti mesta in ogled vinske kleti.Ob 17.30 uri bo proslava in ob 20.30 uri koncert PZ "Pinko TOMAŽIČ".

Povratek v Sežano predvidevamo ob cca 24.00 uri.

Cena prevoza je 20 EU in organizirano bo tudi kosilo za ceno 18 EU , vendar ni obvezno.

Udeležbo lahko prijavite Liljani PAHOR tel 031 635 732 in na sedež društva Darji VERBIČ ali tajniku Mihi POGAČARJU