Poklon gospe Magdi Rodman

Sedmi dan novega leta 2023 mi je bilo v veliko veselje obiskati gospo Magdo Rodman v Vipavi. Praznuje 81. rojstni dan. V imenu društva TIGR Primorske sem šla čestitat tej naši dolgoletni članici društva, pisateljici, ženski z veliko začetnico.

Kar nekaj knjig je napisala. Predvsem o bogati preteklosti njene družine. Opisala je življenje znamenitih sorodnikov, osebnosti, kot je bil Drago Bajc, njen prastric. Študent, pesnik, intelektualec, strah in trepet fašistov, ki so ga preganjali tako hudo, da je zbolel in umrl.

Vse njene knjige pa tudi predavanja po šolah so verodostojen zapis nekega preteklega zgodovinskega časa iz življenja naših Vipavskih- Primorskih ljudi ob ponižanju med obema vojnama. Ko so nam fašisti grenili življenje, da ne bi pozabili.

Gospe Magdi želimo še dolgega ustvarjanja in zdravja. Hvaležni krajani in prijatelji smo se izmenjevali ves dan s čestitkami v njenem prijaznem domu.

Sonja Groznik, vodja območne enote zgornje Vipavske doline društva TIGR Primorske

Poklon gospe Magdi Rodman