Predstavitev knjige Ko so ječali tečaji Evrope v Postojni

V torek, 14. 2. 2023, se je ob 18. uri v dvorani SAZU na Titovem trgu v Postojni odvila predstavitev knjige Ko so ječali tečaji Evrope, O pesniku Dragu Bajcu in tigrovcih iz goriškega poduredništva časopisa Edinost, ki jo je organizirala OE Postojna – Pivka. Gorazd Humar je kot urednik predstavil zasnovo knjige in posamezna poglavja. Obrazložil članek Deset zapovedi za rekrute in posledice za Franceta Bevka in Draga Bajca, pojasnil je okoliščine zapisa o Šmarnem dnevu v Logu pri Vipavi 15. 8. 1927. Program so sestavljali še Sonja Groznik in Igor Rojc z recitacijami in MePZ BURJA DU Postojna s tremi skladbami. Predstavitev je napolnila dvorano, udeležilo se je je okrog 70 udeležencev.

Predstavitev knjige Ko so ječali tečaji Evrope v Postojni