Spominska svečanost pred spomenikom Danilu Zelenu v Senožečah

V petek, 12. 5. 2023, je Društvo TIGR Primorske OE Krasa in Brkinov pripravila tradicionalno spominsko svečanost ob 82. letnici smrti Danila Zelena, padlega 13. 5. 2023 na Mali gori nad Ribnico, pred njegovim spomenikom v Senožečah. Slovesnosti so se udeležili številni obiskovalci, med njimi tudi županja občine Divača Alenka Štrucl Dovgan, ki je imela tudi slavnostni govor, drugi predstavniki občine, predstavniki našega društva, med njimi predsednik Gorazd Humar, predstavniki Krajevne skupnosti Senožeče, predstavniki veteranskih organizacij Krasa in Brkinov  in drugi.

Kot vedno so bili prisotni tudi prapori vseh veteranskih organizacij Krasa in Brkinov. Prisotne je pozdravil Marijan Suša, predsednik OE, ki je poudaril veličino in pomembnost dolgoletnega boja Danila za ohranitev slovenskega jezika in nastanek samostojne države.

V doživetem kulturnem programu so sodelovali pevka Zala Hreščak in pianist Matej Barič, učenke in učenci Podružnične šole Senožeče, pod mentorstvom Nataše Adam, recitator in povezovalec Igor Rojc.

Spominska svečanost pred spomenikom Danilu Zelenu v Senožečah