POSVET Z NASLOVOM "ORGANIZACIJA TIGR, ZGODOVINSKA VLOGA ANTIFAŠIZMA NA PRIMORSKEM IN AKTUALNOST SPOROČILA

Društvo TIGR PRIMORSKE organizira 11.februarja v Postojni v prostorih Inštituta za raziskovanje Krasa, enodnevni posvet z naslovom "ORGANIZACIJA TIGR, ZGODOVINSKA VLOGA ANTIFAŠIZMA NA PRIMORSKEM IN AKTUALNOST SPOROČILA".Pričetek posveta bo ob 9.oo uri s pozdravnim govorom župana Občine POSTOJNA g.Igorja MARENTIČA in predsednika društva TIGR PRIMORSKE dr.Savina JOGANA.

Na obvestilo in vabilo so se odzvali ugledni in priznani slovenski zgodovinarji in druge javne osebnosti:dr.Milica KACIN WOHINZ, dr.Branko MARUŠIČ,dr.Milan PAHOR, dr.Mateja REŽEK, dr.Aleš GABRIČ, dr.Bojan GODEŠA, dr.Nevenka TROHA, dr. Boris MLAKAR, dr.Vida DEŽELAK BARIČ, dr.Darko LIKAR, Andrej JELAČIN in drugi.

Tematski okvir zajema sedanje ocene organizacije TIGR, odzive na zgodovinopisno obravnavo njene vloge in delovanja ter hkrati tudi vlogo in delovanje društva TIGR PRIMORSKE.

Predstavljena tematika bo organizacijsko razdeljena na štiri sklope in sicer:

I.   Obdobje med obema vojnama od ustanovitve organizacije (1924 oz. 1927) do začetka druge svetovne vojne.

II.  Obdobje druge svetovne vojne

III. Povojno obdobje (do ustanovitve društva TIGR)

IV. Društvo TIGR PRIMORSKE sedaj in usmeritev njegovega delovanja v prihodnje

Pričakujemo, da bomo v referatih in razpravah poskušali ugotoviti za katere dogodke , dejavnosti, metode delovanja in vidika povezovanja , lahko ugotovimo, da so v zgodovinopisju prevladale.Poskušali bomo ugotoviti na katerih področjih se mnenja razhajajo ali si celo nasprotujejo in ugotoviti področja, na katerih bo potrebno še sistematično raziskovanje in odkrivanje.

Posebno v IV delu posveta bomo poskušali začrtati , kako naprej.

Glede na vsebino posveta pričakujemo aktivno udeležbo članov društva tako , da bomo skupaj z gosti izoblikovali skupne ocene in tudi usmeritve nadaljnega poslanstva in delovanje društva.

V pričakovaju udeležbe Vas pozdravljam

dr.Savin JOGAN

Predsednik

Posnetek Posveta:

Debata o posvetu poteka TUKAJ.